niedziela, 6 lipca 2014
Niemieckie złoto zostaje w Ameryce
Niemicy planowali, że do 2020 r. sprowadzą połowa największych na świecie rezerw złota. Zamierzano ściągnąć 300 ton złota z nowojorskiego skarbca Rezerwy Federalnej oraz 374 tony z Banku Francji.
Jednak cała operacja może zostać całkowicie wstrzymana.
Niemcy zdecydowali się pozostawić swoje złoto w bezpiecznych amerykańskich rękach - taką sensacyjną wiadomość podał portal finansowy Bloomberg.
Ubiegłoroczna decyzja Niemiec o sprowadzeniu do kraju części swoich rezerw złota była przełomem w światowych finansach, choć media głównego nurtu nie doszacowały wagi tego wydarzenia.
Za powrotem do kraju niemieckiego złota wciąż są autorzy kampanii “Sprowadźcie nasze złoto”. W komentarzu umieszczonym pod artykułem Bloomberga, jeden z liderów ruchu Peter Boehringer krytycznie ocenia publikację - jego zdaniem nie ma w niej żadnych nowych informacji, a postawiona teza jest fałszywa - stwierdza, że kampania wciąż trwa, a niezależny od polityków Bundesbank, choć złoto sprowadza bardzo powoli, nie wycofał się z ubiegłorocznej deklaracji.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz