poniedziałek, 9 lutego 2015

Coraz więcej złota w Niemczech

Od dwóch lat niemiecki bank sprowadza swoje złoto na wielką skalę. W przeciągu pierwszego roku Niemcom udało się sprowadzić 32 tony złota z Francji i zaledwie pięć ton z USA. W wieku XX generał de Gaulle sprowadzał je z Ameryki statkami. Teraz jednak Stany Zjednoczone nie mają fizycznie złota, mimo, że oficjalnie tylko niemieckiego złota powinny mieć 300 ton. W 2014 roku zrobione jednak postępy.Do skarbca we Frankfurcie nad Menem udało się sprowadzić 120 ton kruszcu:35 ton z Paryża i 85 ton z USA. Jednak wiele jeszcze zostało do sprowadzenia.