poniedziałek, 9 lutego 2015
Coraz więcej złota w Niemczech
Od dwóch lat niemiecki bank sprowadza swoje złoto na wielką skalę.
W przeciągu pierwszego roku Niemcom udało się sprowadzić 32 tony złota z Francji i zaledwie pięć ton z USA.
W wieku XX generał de Gaulle sprowadzał je z Ameryki statkami. Teraz jednak Stany Zjednoczone nie mają fizycznie złota, mimo, że oficjalnie tylko niemieckiego złota powinny mieć 300 ton.
W 2014 roku zrobione jednak postępy.Do skarbca we Frankfurcie nad Menem udało się sprowadzić 120 ton kruszcu:35 ton z Paryża i 85 ton z USA.
Jednak wiele jeszcze zostało do sprowadzenia.
Subskrybuj:
Posty (Atom)